sobota, 5 września 2015

I'm a princess czyli instrukcja krok po kroku jak uszyć koronę


Cześć!
Moje zamówienie z materiałami w końcu dotarło więc mogę zabierać się do pracy! Dzisiaj instrukcja krok po kroku jak uszyć własną koronę dla księżniczki. Oczywiście są też wersje męskie aczkolwiek wydaje mi się, że większy popyt na rynku jest na korony dla dziewczynek.

Korona świetnie nadaje się na sesje fotograficzne, kinderbale, zabawy przebierane i przede wszystkim do zabawy. Potrzebujemy:

1. Dwa rodzaje materiałów (bawełna). Jeden ozdobny w kwiatki, kropki, paski itp. Drugi polecam gładki. Można jednak z drugiej strony również użyć ozdobny materiał, dzięki czemu nasza koroona będzie dwustronna.


2. Przyrządy krawieckie: nożyczki, coś do rysowania, metr, linijka oraz szpilki.3. Kolorową wstążkę (do zawiązywania) oraz wypełniaczWycinamy zewnętrzną część korony na ozdobnym materiale. Jeśli chodzi o wymiary to wygląda to następująco:
- szerokość całkowita (bez sznureczków do zawiązywania) - 50 cm
- wysokość - 15 cm


Układamy ozdobną stroną do wewnątrz na naszym drugim materiale i stabilizujemy szpilkami. Jednocześnie dodajemy naszą wstążeczkę, która pozwoli nam zawiązać koronę a maszyna zdecydowanie sobie lepiej poradzi z jej przyszyciem.Obszywamy wszystko oprócz podstawy dzięki czemu lepiej będzie nam wypełnić koronę wypełniaczem.Wycinamy i odwracamy na prawą stronę :)Następnie wypełniamy środek.


Teraz czas na zszycie dołu. Polecam przeprasować ok. 0,5 cm do środka aby lepiej się zszywało. Wybrałam tutaj bardziej ozdobny ścieg dla efektu.


Korona gotowa!

A tu na mojej porcelanowej modelce.


Mam nadzieję, że korona się podoba a instrukcja Ci pomogła w uszyciu własnej.

A teraz pytanie do Ciebie:

Czy kupiłabyś taką koronę dziecku? Jaka cena by Cię satysfakcjonowała?


2 komentarze:

  1. Świetny post ^^. Pewnie wkrótce sobie taką uszyje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nominowałam Cię do Libster :) Pozdrawiam. http://zszafykariatydy.blogspot.com/2015/09/czas-na-zwierzenia-blogera-libster-blog.html

    OdpowiedzUsuń