środa, 2 grudnia 2015

Popyt na świąteczne handmade - co warto tworzyć aby sprzedać?


Świąteczne ozdoby i dekoracje już powoli wchodzą na rynek. Jest to świetna okazja aby rękodzieło ukierunkować na ten okres bożonarodzeniowy a przy okazji troszkę dorobić. 


Wieńce świąteczne - w ostatnich kilku tygodniach na stronach internetowych i grupach facebook'owych namnożyły się piękne wieńce świąteczne. Wieńce są tworzone w wersji wiszącej (na drzwi) oraz leżącej (przeważnie ze świecami adwentowymi). Stanowią piękny dodatek w tym wyjątkowym okresie.

Jeśli chodzi o rękodzieło to nigdy nie miałam okazji robić takiego cuda a o ile projekt nie jest trudny do wykonania to istotny jest wyjątkowy pomysł, dzięki czemu uda nam się przyciągnąć klienta. Sprzedaż w internecie mieści się w granicach 25-90 zł więc warto w to zainwestować.


Kartki z życzeniami - robione ręcznie kartki są wyjątkowym podarunkiem na każdą okazję ale podczas świąt ich popyt zdecydowanie rośnie. Wiele osób nadal wysyła życzenia za pośrednictwem poczty lub traktuje je jako dodatek do prezentu. Cena jednej kartki waha się pomiędzy 8 a 29 zł.
Ozdoby na choinkę - każdy chce aby to jego choinka była wyjątkowa. Zwykłe szklane czy plastikowe bombki co roku stają się nudne i ludzie szukają urozmaicenia. Ozdoby na choinkę można wykonać z przeróżnych rzeczy a do najpopularniejszych należą: makaron, papier, filc, materiał, orzechy, suszone owoce, szydełko, koraliki czy masa solna/gips. Pole manewru jest na prawdę ogromne. 

Cena takich ozdób różnie wygląda w internecie. Przeważnie sprzedaje się je w kompletach po kilka sztuk.
4 zł/szt. - 25 zł komplet
Ozdoby do domu - w tej kategorii umieściłam wszystkie inne ozdoby świąteczne. Jest masa pomysłów i inspiracji w internecie. 

Choinki - nie chodzi o te zielone tradycyjne choinki lecz takie robione z przeróżnych materiałów które pięknie dekorują pokój. Znajdziemy więc choinki robione z makaronu, szyszek, piór czy wikliny papierowej. Obserwując rynek rękodzieła mogę stwierdzić, że popyt na choinki jest ogromny. Największym zainteresowaniem cieszą się drzewka robione z wikliny papierowe, które można już kupić za 15-25 zł. 
2 komentarze:

  1. Świetny post, żałuję tylko, że tak późno tu trafiłam. Może w następne święta połączę zarobek z pasją, bo kocham DIY i takie rzeczy :)

    OdpowiedzUsuń